restauracja

Jeżeli pragniesz spróbować schematycznej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Typowe posiłki są bardzo obfite oraz nieraz zawierają sporo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować jedynie odrobinę, żeby odkryć, że są faktycznie smaczne i godne paru kęsów więcej. W najwyższym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma istotnymi artykułami które spożywają na co dzień jest chleb i krajowa kiełbasa.

Rynek główny restauracja   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jakkolwiek kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, by nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w rozmaite typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z zachwycającego chleba oraz smakowitych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieustannie wzbogacane o nowe smaki, czasem nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w stereotypowej polskiej kuchni?

W najwyższym stopniu banalnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka czy też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić potrawy.

Krakow Restaurant

Skąd krajowa kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, można w niej też odszukać rzeczywiście przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem różnych, nieraz egzotycznych dań.
•    Oprócz stereotypowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować też w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Reasumując – jaka jest stereotypowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, pyszna oraz czasami straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością odkryć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy tradycyjnych potraw oraz bardzo dobre polskie napoje oraz weselić się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.

Dodaj komentarz